Dozwolone od lat...?

Kupując łóżka piętrowe dla dziewczynek, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasze dziecko jest na nie gotowe. Maluchy rozwijają się we własnym tempie i tylko my, rodzice, wiemy, czy nasz brzdąc poradzi sobie z jego użytkowaniem. Nawet jeśli górne posłanie ma służyć starszemu dziecku, nie mamy gwarancji, że młodszy szkrab nie będzie się na nie wspinał pod naszą nieobecność – dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Na zakup łóżka piętrowego do pokoju rodzeństwa decydujmy się więc wówczas, gdy każde z dzieci będzie na to gotowe.

Konstrukcja i wykonanie

Klamka zapadła – szukamy łóżka piętrowego. Na co zwrócić uwagę? Priorytetem jest stabilna i bezpieczna konstrukcja. Najlepszej jakości łóżko dla dziecka to oczywiście to, wykonane w całości z drewna. Drewno, np. olchowe, jest gwarancją długiego użytkowania, a przy tym prezentuje się naprawdę znakomicie. Zarówno przy górnym, jak i dolnym posłaniu powinna znaleźć się barierka zabezpieczająca, która uchroni dziecko przed wypadnięciem – nawet największy nocny wiercipięta będzie bezpieczny. Ważna jest również drabinka, która zazwyczaj jest najbardziej eksploatowaną częścią łóżka. Małe nóżki jej nie oszczędzają, a bieganie góra-dół musi być pozbawione jakiegokolwiek ryzyka. Stopnie powinny być solidne, nie mogą być też śliskie. Nieodłączną częścią jest również poręcz, która ułatwi maluchom wchodzenie i schodzenie z piętra.

Przy zakupie na pewno zastanawiać się będziesz także nad odpowiednim rozmiarem łóżka. Optymalny wymiar to około 160x80 cm – nawet jeśli wybierasz łóżko dla przedszkolaków. Na początek trochę wolnego miejsca z pewnością nie zaszkodzi, a przy okazji wystarczy go na ukochane pluszaki. Z kolei za kilka lat dodatkowa przestrzeń będzie jak znalazł – Twoja pociecha urośnie, zanim zdążysz się obejrzeć.

Każdy z powyższych elementów jest niezwykle ważny, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczną checklistę. Wybierając takie łóżko, zwróć uwagę na:

  • stabilną konstrukcję,
  • materiał wykonania,
  • barierki zabezpieczające,
  • solidną drabinkę,
  • obecność poręczy,
  • odpowiedni rozmiar.

Łóżko piętrowe dla dziewczynek

Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą jednoosobowych łóżek piętrowych dla dziewczynek. W dziecięcym pokoju każdy skrawek podłogi jest bowiem na wagę złota. Odrobina dodatkowego miejsca to przestrzeń do zabawy – i to nie byle jakiej! Twoja córka marzy o domku na drzewie? Podaruj jej niewielkie mieszkanko w jej własnym pokoju! Będzie doskonałym miejscem do spotkań z koleżankami, schronieniem dla lalek, a także idealną kryjówką, w sam raz do przechowywania dziecięcych skarbów. Piękna kolorystyka oraz bajeczne dodatki w mig odmienią pokój każdej młodej damy.

Macie problem, z zachęceniem córci do pójścia spać? To piękne łóżko dla dziewczynki zamieni każdego uparciucha w śpiącą królewnę!

Łóżka piętrowe dwuosobowe

Twoje dziewczynki to miłośniczki baśni i bajkowych postaci? Pozwól, by każdej nocy same mogły poczuć się jak księżniczki. Łóżko piętrowe wyglądające niczym różowy zamek gwarantuje im przepiękne sny. Jakże miło będzie również budzić się w tak bajecznej scenerii!

Twoim córkom daleko do złotowłosych księżniczek? Zamiast pięknej lalki wolałby raczej procę? Oferujemy również łóżka dla małych buntowniczek. Róż zapewne odpada, więc może błękit albo szarość plus gwiazdki dla małych marzycielek? Z pewnością znajdziesz coś, co idealnie trafi w dziecięce (jakże wymagające!) gusta.

Śmiało możemy stwierdzić, iż łóżko jest najistotniejszym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. Choć teoretycznie służy do spania, każdy rodzic wie, że spełnia również szereg innych funkcji. Wybierając łóżko piętrowe dla dziewczynek, pamiętajmy, że przy okazji możemy również spełnić ich marzenia – to drobiazg, który tak wiele znaczy.