Łóżko piętrowe – dobre rozwiązanie?

Wybierając nowy mebel, zwłaszcza tak ważny, jak łóżko, powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw. Zastanówmy się więc, co przemawia za kupnem łóżka piętrowego:

  • zajmie mniej miejsca niż dwa osobne łóżka,
  • może służyć do odpoczynku oraz zabawy,
  • dzięki pięknemu wzornictwu jest doskonałą ozdobą pokoju,
  • bywa spełnieniem dziecięcych marzeń.

Przestrzeń, którą dzięki niemu zyskamy, pozwala nastolatkom na zaproszenie do siebie większej liczby przyjaciół i spędzenie z nimi czasu, co – jak wiadomo – jest bardzo istotnym czynnikiem w rozwoju psychospołecznym młodego człowieka.

Wybierz mądrze

Wszyscy kupujemy meble z nadzieją, że będą służyły nam przez długie lata. Aby tak było, musimy wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas ich wybierania. W przypadku łóżek piętrowych dla nastolatków kluczową rolę odgrywa materiał, z którego zostały wykonane. Od niego zależy bowiem nie tylko wygląd mebla, ale także jego stabilność i bezpieczeństwo. Drewno daje gwarancję długiego, przyjemnego użytkowania. Jest surowcem ciężkim, solidnym, a przy tym zachwyca swoim wyglądem. To również materiał, który pięknie się starzeje, a więc wykonany z niego mebel może posłużyć wielu pokoleniom. Takiemu łóżku niestraszne będą nawet szalone harce bądź ciężar porozrzucanych książek.

Koniecznie zwróć uwagę, czy konstrukcja nie zawiera niebezpiecznych (ostrych lub wystających) elementów, które stanowiłyby zagrożenie dla Twoich pociech.

Świetnym pomysłem jest wybór łóżka piętrowego, które posiada pojemną szufladę. Może ona służyć do przechowywania pościeli lub rzeczy osobistych nastolatków. Obie części, a zwłaszcza górna, powinny być wyposażone w ochronne barierki, które zabezpieczą przed upadkiem. Konieczna jest również stabilna i wytrzymała drabinka.

Myśl przyszłościowo – upewnij się, że młodzieżowe łóżko piętrowe, które chcecie kupić, rozkłada się na dwa pojedyncze. Choć teraz taki pomysł zapewne przeczy Twojej koncepcji, nigdy nie wiadomo, co będzie za kilka lat. A skoro mamy możliwość wyboru łóżka modułowego, to dlaczego z niej nie skorzystać?

Jaki rozmiar będzie najlepszy?

Odpowiedni rozmiar łóżka jest niezwykle ważny. Zapewnia wygodny, spokojny sen oraz komfortowy wypoczynek. Łóżka piętrowe młodzieżowe powinny mieć co najmniej 160 cm długości. Jeśli chcesz, by łóżko towarzyszyło Twoim dzieciom do pełnoletniości, proponujemy wybrać nieco dłuższe – 180 cm. Z kolei 80 cm szerokości z powodzeniem wystarczy, zarówno dziewczynom, jak i chłopcom.

Stylistyka ma znaczenie

Wygląd łóżka jest nie mniej ważny niż sposób jego wykonania czy parametry techniczne. Pamiętajmy, że pokój nastolatków jest niczym twierdza i azyl. Powinni czuć się w nim bezpiecznie, spędzać tam czas z przyjemnością. Urządzony zgodnie z ich gustem oraz oczekiwaniami, służyć będzie także jako miejsce odpoczynku, nauki lub spotkań towarzyskich. Spójna aranżacja odgrywa dużą rolę, zwłaszcza w pokoju dziewczynek. Zarówno młodsze, jak i starsze z pewnością pokochają klasyczne białe łóżko piętrowe, które idealnie współgra z każdym wystrojem. Może być uzupełnieniem stylistyki, jak również punktem wyjścia do stworzenia dziewczęcego pokoju marzeń.

W pokoju chłopięcym najlepiej sprawdzi się łóżko lakierowane. Naturalny kolor drewna pasuje do każdej aranżacji i nigdy nie wychodzi z mody. Nie jest ani nazbyt poważne, ani zbyt dziecinne. To wybór w sam raz dla młodych gentlemanów.

Przedstawione łóżka piętrowe młodzieżowe to idealne meble do pokoju nastolatków. Nie zabierają zbyt wiele miejsca, a dzięki estetycznemu i solidnemu wykonaniu mogą świetnie uzupełnić jego wystrój. Pamiętaj, aby wybrać model bezpieczny oraz wygodny, który zagwarantuje młodzieży komfortowy sen oraz dobre samopoczucie każdego dnia.